Jak założyć rachunek bankowy?

Jak założyć rachunek bankowy?

 

Niegdyś założenie rachunku bankowego wiązało się z koniecznością wizyty w oddziale banku. Tamte czasy dawno przeminęły, a wraz z rozwojem technologii pojawiły się zupełnie nowe metody otwierania kont.

Przez Internet

Jeszcze dwadzieścia lat temu nikt nie przypuszczał, że Internet stanie się nieodzowną częścią życia większości Polaków. Możliwości, jakie stwarza jego rozwój, doceniło już wiele branż. Banki także nie pozostały z tyłu i od wielu lat inwestują znaczne środki w ulepszanie tzw. bankowości internetowej, pozwalającej klientom na zarządzanie swoimi usługami przez Internet. Powszechne stały się nie tylko przelewy wykonywane przez sieć, ale i możliwość złożenia tą drogą wniosku o otwarcie rachunku, lokaty czy przyznanie kredytu.

Więcej na stronie https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Założenie konta przez Internet oferuje w tej chwili chyba każdy liczący się na rynku bank. Polega ono na odwiedzeniu specjalnej strony i wypełnieniu wniosku, umieszczając w nim wszystkie niezbędne dane. Po pomyślnej weryfikacji podanych informacji przez bank, w naszym domu zjawi się zamówiony kurier z umową. Gdy już podpiszemy oba jej egzemplarze (zazwyczaj czynność ta poprzedzona jest koniecznością okazania dowodu osobistego), jeden z nich zostanie odesłany, a drugi pozostanie u nas. Niedługo później będziemy już cieszyć się możliwością korzystania z rachunku.

Przez telefon

Dla osób mniej chętnych do wypełnienia obszernych wniosków w Internecie niektóre banki przygotowały opcję założenia konta przez telefon. Należy w tym celu zadzwonić na infolinię banku i zaczekać na kontakt z odpowiednim pracownikiem. Dalszy ciąg procedury otwarcia rachunku wygląda dokładnie tak samo, jak podczas zakładanie go za pośrednictwem Internetu. Po maksymalnie kilku dniach od czasu wykonania telefonu możemy spodziewać się wizyty kuriera z umową.

W oddziale

Najbardziej klasyczną, choć wciąż przez wielu preferowaną opcją zyskania możliwości korzystania z produktu, jakim jest rachunek bankowy, pozostaje tradycyjna wizyta w budynku oddziału. Warto jednak zwrócić uwagę, że w wyjątkowych przypadkach banków szczególnie nastawionych na bankowość internetową skorzystanie z tej metody może nie być możliwe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *