Wielka wygrana to wielkie problemy?

Wielka wygrana to wielkie problemy?

Lotto, czyli popularny Duży Lotek, może być źródłem niewyobrażalnie dużej wygranej, o czym miało okazję orzekonać się już wielu lottomilonerów. Czasami jednak duże pieniądze wiążą się z jeszcze większymi kłopotami. Perspektywa bogactwa może przyćmić zdrowy rozsądek i nie ma w tym nic dziwnego. Jak zatem należy zachować się w momencie, gdy ostatnie losowanie Lotto okazało się tym szczęśliwym?

ZADBAJ O ANONIMOWOŚĆ

Wielka wygrana to wielkie problemy?Zwycięzcy zagranicznych gier liczbowych często nie mają możliwości na utrzymanie swoich personaliów w tajemnicy. W Stanach Zjednoczonych warunkiem odebrania wygranej jest… pozowanie do zdjęcia z symbolicznym wielkim czekiem, trzymanym w rękach. Totalizator Sportowy nie narzuca jednak zwycięzcom przymusu ujawniania swojej tożsamości. I bardzo dobrze, ponieważ zdecydowanie rozsądniej jest utrzymać wygraną w tajemnicy. Powód jest bardzo prosty – zwycięzca, który pochwalił się wygraną, może liczyć na częste wizyty członków dalekiej rodziny i dawnych znajomych. Jak nietrudno się domyślić, nie będą one miały podłoża towarzyskiego.

ROZSĄDNY UMIAR ZAWSZE JEST WSKAZANY

Kolejna kwestia dotyczy wydawania wygranych pieniędzy. O ile kilkaset złotych, które przyniósł Multilotek nie wymaga ukrywania, to „szóstka” w Lotto zawsze będzie budziła zazdrość i zawiść. Przez pewien czas rozsądnie będzie zachować zdrowy umiar, a nawet nie zmieniać dotychczasowego stylu życia. Dlaczego? Ponieważ zakup luksusowego samochodu, nowego domu lub mieszkania czy drogich markowych gadżetów, i to w momencie porzucenia pracy, zawsze daje do zrozumienia skąd wzięły się pieniądze. Najrozsądniej będzie wprowadzać zmiany stopniowo, przez pierwszy rok nie zmieniając niczego w swoim dotychczasowym życiu. Pamiętaj, że zdążysz jeszcze nacieszyć się fortuną.

SPRAWDŹ KOMU UFASZ

Nie jest żadną tajemnicą, że osoby, które przed trafieniem szczęśliwej „szóstki” nie obracały milionami, nie mają wiedzy pozwalającej na skuteczne i bezpieczne inwestowanie takich sum. W tej sytuacji rozsądnie jest skorzystać z usług doradcy finansowego, jednak nawet w tej branży można trafić na „cwaniaczka”, który będzie chciał wzbogacić się cudzym kosztem. Zawsze należy sprawdzać referencje osób, którym powierza się pieniądze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *