Dotacje unijne – dlaczego warto się o nie starać?

Dotacje unijne - dlaczego warto się o nie starać?Niezależnie od tego, czy dopiero zakładasz własną firmę, czy też prowadzisz ją od jakiegoś czasu – ciągle możesz starać się o dotacje unijne, które pozwolą Ci na rozwój firmy, czy pokrycie tzw. wkładu własnego. Rodzajów dotacji jest naprawdę dużo – począwszy od tych, które zakładają rozwój bezrobotnych, poprzez młode osoby dopiero po studiach, a skończywszy na tych, którzy mają świetne pomysły, ale brak im środków na ich realizacje.

Dotacje unijne tym samym to wyjątkowa szansa dla każdego, kto myśli o swojej działalności. Istnieje bardzo wiele programów unijnych, które zakładają różnorodne formy dofinansowania ze względu na kryteria terytorialne (czyli programy regionalne), a także te wspierające projekty z określonych dziedzin (np. innowacje).

Dotacja dla firmy

Jeśli chcesz założyć właśnie swoją firmę, ale nie masz zamiaru brać dotacji, bo i po co, to zastanów się nad tym jeszcze raz. Dlaczego? Dotacje unijne bardzo często oferują środki na start, które pomogą takim osobom jak ty rozwijać firmę i osiągać sukcesy. Nie da się ukryć, że są takie działalności, które nie wymagają wkładu własnego czy sporej inwestycji, jednak jest to zdecydowana mniejszość. W większości potrzebne są określone pieniądze chociażby na tzw.,, rozruch”. Te pozwolą kupić odpowiedni sprzęt, oprogramowanie, wynająć lokal, opłacić pierwsze ZUS-y, czy zatrudnić pracowników na początek.

Jak otrzymać dotacje?

Wbrew temu co się mówi – o dotację wcale nie jest tak trudno. Jedyne co musimy zrobi to poświęcić trochę czasu na przejrzenie dotacji i wybranie tych, z których moglibyśmy skorzystać. Niezwykle istotne jest dokładne zapoznanie się z warunkami jakie musimy spełniać, by takową dotację utrzymać. Wymaga to trochę czasu, jednak leży w zakresie umiejętności każdej osoby, która pragnie założyć własny biznes. Co więcej, istnieje wiele opracowań dotyczących aktualnych dotacji, są także fora, na których ludzie wymieniają się swoimi doświadczeniami związanymi ze staraniami o dotacje unijne, Tym samym zyskujemy wiele źródeł wiedzy i wsparcia, które pomogą nam w procesie uzyskania dotacji.

Skoro możemy, to próbujmy. Jeśli się nie uda, nie będziemy przynajmniej żałować, że nie próbowaliśmy. A dodatkowe środki w firmie zawsze się przydadzą – czy to na początek, czy to na późniejszy rozwój.

Więcej informacji na stronie https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-dla-msp/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *